-
-
-
 

Sezon na "leszcza"

Przełom lipca i sierpnia rozpoczyna gorący okres na rynku najmu mieszkań.Wraz z rosnącą liczbą poszukujących, pojawia się wiele nieuczciwych firm, żerujących na braku doświadczenia potencjalnych najemców. W tym okresie należy więc być szczególnie wyczulonym na tzw. okazje.

Wakacje to czas, kiedy do poszukiwań przystępują przede wszystkim  studenci. Najlepsze oferty znikają w okamgnieniu, a wraz z upływem kolejnych tygodni znajdują się amatorzy nawet na mniej atrakcyjne lokale.
 
Znalezienie odpowiedniego mieszkania nie jest wbrew pozorom łatwą sprawą, szczególnie dla osób nie znających miasta. Dlatego też wielu przyjezdnych decyduje się na skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Warto jednak zachować ostrożność i dokładnie zapoznać się z ofertą biur pośrednictwa, gdyż duża liczba potencjalnych najemców wzmaga aktywności nieuczciwych firm, które rozpoczynają swoiste "łowienie leszczy".
 
Istotą ich działania jest podszywanie się pod profesjonalne agencje nieruchomości oraz zamieszczanie w internecie i prasie super atrakcyjnych ofert w cenach znacznie niższych od obowiązujących na rynku. Nic więc dziwnego, ze udaje im się skusić wielu niedoświadczonych klientów. Są oni zachęcani do podpisania umowy, z którą wiąże się opłata w wysokości kilkuset złotych, niemała przecież, zwłaszcza jak na studencką kieszeń. Usługa polega  zaś jedynie na dostarczeniu listy adresów nieurchomości, które każdy samodzielnie może znaleźć w serwisach ogłoszeniowych w internecie. Często przy tym zdarza się, że oferty te już od tygodni są nieaktualne.
 
Trzeba pamiętać, że profesjonalne biuro nieruchomości pobiera opłatę za swoje usługi dopiero wówczas, gdy podpisana zostanie umowa, czy to kupna-sprzedaży, czy wynajmu, pomiędzy klientem, a właścicielem mieszkania.  Należy zatem, szczególnie w tak gorącym okresie, zachować czujność i wystrzegać się nieuczciwych pośredników, którzy żądają opłaty za usługę, polegającą jedynie na przekazaniu danych kontaktowych. Tym bardziej, że trudno jest dochodzić swoich praw, gdy padnie się ofiarą oszustów.
 
Artykuł z portalu Oferty.net
Najlepsze oferty wynajmu w Szczecinie i okolicach

koszyk

 

SPRZEDAJ MIESZKANIE ZA GOTÓWKĘ

Kupujemy każde mieszkanie w Szczecinie 

  • W dowolnym stanie technicznym i prawnym
  • Również do remontu i zadłużone

Więcej informacji........>

dłonie
 

MIESZKANIE W SZCZECINIE Z OGRÓDKIEM

z widokiem na jezioro, las, morze i góry za pół darmo

cudów nie spełniamy ale naprawdę wiele potrafimy

Zadzwoń i sprawdź 91 489 00 54