-
-
-
 

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż

Właściciel mieszkania może odegrać ważną rolę w sprzedaży swojej własności, jeśli podejmie poniższe kroki i będzie wspierał Pośrednika. Wtedy pojawia się szansa na sprzedaż mieszkania szybciej i przy możliwie najlepszej cenie. Przygotuj mieszkanie przynajmniej tak, jak przygotowałbyś swój samochód na sprzedaż.

Twoje mieszkanie konkuruje na rynku nieruchomości z setkami innych mieszkań, więc trudniej będzie je sprzedać.
 
1. Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze
Drugiego pierwszego wrażenia po prostu nie ma. A to ono decyduje w największym stopniu o postrzeganiu Twoje nieruchomości. Jeśli to tylko możliwe, zastosuj poniższe porady, aby przygotować mieszkanie na sprzedaż.
 
2. Posprzątaj nieruchomość
Warto zainwestować kilka godzin dla przyszłej ewentualnej korzyści. Posprzątaj salon, łazienkę, kuchnię. Jeżeli stolarka jest pozdzierana lub farba zanikła, rozważ jakieś niewielkie odnowienie. Poszukujący raczej wolą widzieć jak świetny jest mieszkanie w rzeczywistości i bardziej patrzą niż słuchają jak świetnie mógłby wyglądać po wykonaniu niewielkich prac. 
 
3. Maksymalnie wykorzystaj pierwsze wrażenie
Odświeżone drzwi, nowa wycieraczka, uprzątnięte rzeczy robią dobre wrażenie. Wpływ na dobre wrażenie mają pomalowane ściany zanim wejdzie się do mieszkania. W zimie odśnież przejścia i chodniki.
 
4. Sprawdź krany i żarówki
Kapanie wody wytrąca z równowagi. Woda odbarwia zlewy i sugeruje wadliwe lub zużyte instalacje. Spalone żarówki albo wadliwa instalacja elektryczna zostawiają perspektywę znalezienia się w ciemności. Niech małe problemy nie umniejszają zalet Twojego domu.
 
4. Sprawdź krany i żarówki
Kapanie wody wytrąca z równowagi. Woda odbarwia zlewy i sugeruje wadliwe lub zużyte instalacje. Spalone żarówki albo wadliwa instalacja elektryczna zostawiają perspektywę znalezienia się w ciemności. Niech małe problemy nie umniejszają zalet Twojego domu.
 
5. Wyeliminuj przeszkody utrudniające sprzedaż
Jeżeli drzwi albo drzwi szaf ściennych zacinają się, one też będą tkwić i zacinać się w podświadomości poszukującego. (A te klamki zostające w ręku). Napraw je wcześniej. Mały wysiłek może okazać się łatwym sposobem do sfinalizowania transakcji.
 
6. Usuń zbędne rzeczy
Zrób więcej miejsca. Potencjalni kupujący szukają więcej niż komfortowej przestrzeni mieszkalnej. Oni szukają przestrzeni do życia. Pokaż im, że mieszkanie posiada tę zaletę.
 
7. Zrób łazienkę na błysk - łazienki sprzedają domy
Łazienka powinna błyszczeć. Skontroluj i napraw uszkodzenia lub brzydkie zacieki, nieszczelności w wannach i prysznicach. Wystaw na pokaz najlepsze ręczniki i zasłony prysznicowe.
 
8. Stwórz sypialnię marzeń
Uświadom poszukującemu przytulny komfort Twojej sypialni. W celu uzyskania wolnej przestrzeni, pozbądź się nadmiaru mebli. Barwne kapy i świeże zasłony są niezastąpione.
 
9. Prezentacja w czasie dnia
W pomieszczeniach niech będzie jak najwięcej słońca i światła. Odsłoń zasłony - niech poszukujący zobaczą jak jasne i wesołe jest Twoje mieszkanie.
 
10. Prezentacje wieczorem
Miły nastrój można stworzyć przez włączanie wszystkich świateł wewnątrz. Światła dodają koloru i ciepła, a poszukujący czują się wtedy mile widziani.
 
11. Unikaj tłumu
Potencjalni kupujący często czują się jak intruzi kiedy wchodzą do mieszkania pełnego ludzi. Raczej więc poświęć uwagę domowi taką, na jaką zasługuje, a kupujący prawdopodobnie się ucieszą. Ogranicz prezentację do minimum.
 
12. Usuń lub zamknij zwierzęta domowe
Czteronożni domownicy mają talent do plątania się pod nogami. Trzymaj koty i psy na zewnątrz lub usuń je z drogi.
 
13. Wycisz sprzęt nagłaśniający i telewizor
Myśl o nastroju. Rock-and-roll nigdy nie umrze, ale może zabić transakcję nieruchomości.
 
14. Zrelaksuj się
Bądź gościnny ale nie próbuj zmuszać Gości do konwersacji. Poszukujący chcą oglądać pomieszczenia w spokoju i bez zakłóceń.
 
15. Nie przepraszaj
Bez względu na to jak skromne jest Twoje mieszkanie, nigdy nie przepraszaj za jego wady. Nie ma mieszkań idealnych. Gdyby poszukujący wypowiedział obraźliwy komentarz o Twoim mieszkaniu, powiadomc Swoje biuro nieruchomości. Doświadczony doradca poradzi sobie w takiej sytuacji.
 
16. Staraj się nie zwracać na siebie uwagi
Nikt nie zna Twojego mieszkania lepiej niż ty sam. Jednak w sprawie sprzedaży doradcy nieruchomości znają kupujących - wiedzą co oni potrzebują i czego chcą. Twój doradca będzie mieć łatwiejsze zadanie artykułując zalety jeśli pozostaniesz w tle.
 
17. Nie zmieniaj swojego mieszkania w skład wybrakowanego towaru
Kiedy poszukujący będą oglądać mieszkanie, nie odrywaj ich uwagi propozycją sprzedaży wyposażenia, które nie jest potrzebne. Tym sposobem możesz stracić potencjalnego nabywcę.
 
Postaw na doświadczenie Twojego doradcy. Jeśli poszukujący będą chcieli omówić cenę, warunki lub inne sprawy związane z zakupem, przekaż im kontakt do swojego biura nieruchomości.