-
-
-
 

Jak przygotować dom do sprzedaży

Właściciel nieruchomości może odegrać ważną rolę w sprzedaży swojej własności, jeśli podejmie poniższe kroki i będzie wspierał Pośrednika. Wtedy pojawia się szansa aby sprzedaż domu odbyła się szybciej i przy możliwie najlepszej cenie. Przygotuj dom do sprzedaży przynajmniej tak, jak przygotowałbyś swój samochód. Twój dom jest wielokrotnie droższy więc trudniej go będzie sprzedać. Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze. Drugiego pierwszego wrażenia po prostu nie ma. A to ono decyduje w największym stopniu o postrzeganiu Twoje nieruchomości. Jeśli to tylko możliwe, zastosuj poniższe porady, aby przygotować dom do sprzedaży.

1. Maksymalnie wykorzystaj pierwsze wrażenie.
Dobrze przystrzyżony trawnik, schludnie uporządkowane krzewy i uprzątnięte rzeczy robią dobre wrażenie. Wpływ 
na dobre wrażenie mają zgrabione liście. W zimie odśnież przejścia i chodniki. 

2. Posprzątaj nieruchomość.
Warto zainwestować kilka godzin dla przyszłej ewentualnej korzyści. Posprzątaj salon, łazienkę, kuchnię. Jeżeli stolarka jest pozdzierana lub farba zanikła, rozważ jakieś niewielkie odnowienie. Poszukujący raczej wolą widzieć jak świetny jest dom w rzeczywistości i bardziej patrzą niż słuchają jak świetnie mógłby wyglądać po wykonaniu niewielkich prac.
 
3. Sprawdź krany i żarówki.
Kapanie wody wytrąca z równowagi. Woda odbarwia zlewy i sugeruje wadliwe lub zużyte instalacje. Spalone żarówki albo wadliwa instalacja elektryczna zostawiają perspektywę znalezienia się w ciemności. Niech małe problemy nie umniejszają zalet Twojego domu.
 
4. Wyeliminuj przeszkody utrudniające sprzedaż.
Jeżeli drzwi albo drzwi szaf ściennych zacinają się, one też będą tkwić i zacinać się w podświadomości poszukującego. (A te klamki zostające w ręku). Napraw je wcześniej. Mały wysiłek może okazać się łatwym sposobem do sfinalizowania transakcji.
 
5. Usuń zbędne rzeczy. 
Zrób więcej miejsca. Potencjalni kupujący szukają więcej niż komfortowej przestrzeni mieszkalnej. Oni szukają również przestrzeni magazynowej. Upewnij się, że Twoje poddasze i piwnica są czyste i wolne od niepotrzebnych rzeczy.
 
6. Zrób łazienkę na błysk - łazienki sprzedają domy. 
Tak więc powinny błyszczeć. Skontroluj i napraw uszkodzenia lub brzydkie zacieki, nieszczelności w wannach i prysznicach. Wystaw na pokaz najlepsze ręczniki i zasłony prysznicowe.
 
7. Stwórz sypialnię marzeń.
Uświadom poszukującemu przytulny komfort Twojej sypialni. W celu uzyskania wolnej przestrzeni, pozbądź się nadmiaru mebli. Barwne kapy i świeże zasłony są niezastąpione.
 
8. Prezentacja w czasie dnia.
W pomieszczeniach niech będzie jak najwięcej słońca i światła. Odsłoń zasłony - niech poszukujący zobaczą jak jasny i wesoły jest Twój dom.
 
9. Prezentacja wieczorem.
Miły nastrój można stworzyć przez włączanie wszystkich świateł wewnątrz i na zewnątrz, kiedy pokazujecie dom wieczorem. Światła dodają koloru i ciepła, a poszukujący czują się wtedy mile widziani.
 
10. Unikaj tłumu.
Potencjalni kupujący często czują się jak intruzi kiedy wchodzą do domu pełnego ludzi. Raczej więc poświęć uwagę domowi taką, na jaką zasługuje, a kupujący prawdopodobnie się ucieszą. Ogranicz prezentację do minimum.
 
11. Usuń lub zamknij zwierzęta domowe.
Czteronożni domownicy mają talent do plątania się pod nogami. Trzymaj koty i psy na zewnątrz lub usuń je z drogi.
 
12. Wycisz sprzęt nagłaśniający i telewizor.
Myśl o nastroju. Rock-and-roll nigdy nie umrze, ale może zabić transakcję nieruchomości.

13. Zrelaksuj się.
Bądź gościnny ale nie próbuj zmuszać Gości do konwersacji. Poszukujący chcą oglądać dom w spokoju i bez zakłóceń.
 
14. Nie przepraszaj.
Bez względu na to jak skromny jest Twój dom, nigdy nie przepraszaj za jego wady. Nie ma domów idealnych. Gdyby poszukujący wypowiedział obraźliwy komentarz o Twoim domu, powiadomcie Swoje biuro nieruchomości. Doświadczony doradca poradzi sobie w takiej sytuacji.
 
15. Staraj się nie zwracać na siebie uwagi.
Nikt nie zna Twojego domu lepiej niż ty sam. Jednak w sprawie sprzedaży doradcy nieruchomości znają kupujących - wiedzą co oni potrzebują i czego chcą. Twój doradca będzie mieć łatwiejsze zadanie artykułując zalety jeśli w tle.
 
16. Nie zamieniaj swojego domu w skład wybrakowanego towaru.
Kiedy poszukujący będą oglądać dom, nie odrywaj ich uwagi propozycją sprzedaży wyposażenia, które nie jest potrzebne. Tym sposobem możesz stracić potencjalnego nabywcę.

Postaw na doświadczenie Twojego doradcy. Jeśli poszukujący będą chcieć omówić cenę, warunki lub inne sprawy związane z zakupem, przekażcie im kontakt do Swojego biura nieruchomości.